Łyżwiarstwo
Strona Główna
Historia łyżwiarstwa
Łyżwiarstwo figurowe
Łyżwiarstwo szybkie
Hokey
Nauka Jazdy
Pierwsze kroki
Sprzęt
Ubiór
Lodowiska
 
---------------------------
 
Polecamy
myslistwo
żeglarstwo
wędkarstwo
wędkarstwo domek
lowiectwo
sokolnictwo
hippika
szkola przetrwania
reklama
Tatry
Karpaty
Zakopane
Białka Tatrzanska
Bieszczady
Szczyrk
Nurkowanie
---------------------------
 
Ogłoszenia
lyzwiarstwo.com.pl
narciarstwo.net.pl
 
 
Ubiór
 
Jednym z najważniejszych czynników dobrej zabawy i świetnego samopoczucia jest właściwie dobrany ubiór i sprzęt. Ubieramy się sportowo, wygodnie, praktycznie i warstwami. Ubiór nie powinien nam ograniczać ruchów ciała. Odpowiedni ubiór chroni nas przed chłodem i pozwala reagować na zmiany temperatury ciała i otoczenia. Na lodowisku praktyczny jest dwuczęściowy sportowy dres, spodnie i bluza z polaru. Bardzo przydatny jest też bezrękawnik – kamizelka.

Bluza nie powinna być zbyt szeroka i długa. Spodnie natomiast nie powinny posiadać szerokich nogawek, które mogą spowodować zahaczanie się o nie łyżwami. Na spodnie z szerszymi nogawkami – choć nie tylko – można nałożyć getry, co nam zdecydowanie rozwiązuje problem.

Pamiętaj o założeniu podkolanówek lub wyższych skarpet z naturalnego materiału. Ochroni nas to od obtarcia stóp i nieprzyjemnego bólu.

Rękawiczki, najlepiej pięciopalczaste, chronią nas przed chłodem, a przy upadku łagodzą nieprzyjemny kontakt z taflą lodową.

Czapka, cienki szalik lub chusteczka będą także przydatne. Nakrycie głowy ochroni nas przed chłodem, a także daje większe bezpieczeństwo przy ewentualnym upadku. Założenie kasku zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo, szczególnie u dzieci rozpoczynających naukę jazdy na łyżwach. Prawie każde dziecko posiada w domu kask rowerowy lub kask używany do jazdy na nartach lub rolkach. Jeżeli nie posiada, to ten wydatek potwierdzi rozsądek naszej decyzji o zakupie kasku. Utwierdzi nas Rodziców lub Opiekunów iż zrobiliśmy wszystko dla bezpieczeństwa naszych pociech.
 
 
 
 
 
                                                              Copyright right © 2008 Wiktor Zajkiewicz - www.opony.net